Pytania ogólne

Wykonujemy zabiegi w zakresie stomatologii zachowawczej, chirurgii stomatologicznej, endodocji, czyli leczenia kanałowego, protetyki, periodontologii, stomatologii estetycznej a także implantologii. Oczywiście przyjmujemy i Wasze pociechy z którymi znakomicie radzą sobie nasi specjaliści. Krótki opis naszych usług znajdziecie Państwo w zakładce "usługi".

1.Umyj dokładnie zęby oraz język. Użyj nici dentystycznych lub szczoteczek międzyzębowych.
2.Jeśli zmieniasz gabinet stomatologiczny, warto zabrać ze sobą dokumentację medyczną z poprzedniej kliniki (w tym też zdjęcia RTG).
3. Jeżeli Twoja wizyta wiąże się z wieloma dolegliwościami, spisz wszystkie objawy. Warto też przygotować takie informacje jak na przykład: zażywane leki, zabiegi przebyte w przeszłości, choroby lub schorzenia (obecne lub przebyte).

Przegląd stanu Państwa zębów zaczynamy od wykonania zdjęcia rtg, dzięki któremu lekarz widzi to czego nie dojrzy jego oko. Pozwala to na bardzo dokładne i profesjonalne określenie stanu naszych zębów. Na takiej wizycie lekarz dokładnie określi ewentualne problemy, oraz nakreśli możliwości ich rozwiązania tworząc plan leczenia. Ponadto nasze Panie i Panowie doktorzy odpowiedzą na Państwa pytania.
Jeśli chodzi o koszt takiej wizyty to wynosi on 150 pln. Zdjęcie rtg możecie Państwo dostać, jeśli sobie tego życzycie, na płycie cd.

Długość wizyty zależy oczywiście od rodzaju wykonywanego zabiegu. Dla wypełnienia (tzw. potocznie plombą) będzie to około 40 min. Dla innych, bardziej skomplikowanych zabiegów może to być kilka wizyt po 1,5 - 2 godz. (np.: implanty, leczenie kanałowe pod mikroskopem). Czas trwania zabiegów może być różny, nawet przy tym samym zakresie. Każdy pacjent jest inny, więc na pewno nie da się określić idealnie czasu który musimy przeznaczyć dla uzyskania zamierzonego efektu.

leczenie nie boli. W obecnych czasach mamy do dyspozycji nowoczesne środki przeciwbólowe. Po odpowiednim podaniu takiego środka przez lekarza pacjent nie powinien odczuwać dolegliwości bólowych.
Muszą jednak Państwo pamiętać że bolą zęby. Należy wobec tego starać się by utrzymywać je w należytym stanie, dbać o ich higienę i robić ich przeglądy nie czekając aż bolący ząb nam o tym przypomni.

Część zdjęć przemian jakich udało nam się dokonać znajdziecie Państwo w zakładce - galeria. Dodatkowo na Państwa życzenie efekty naszej pracy możemy pokazać na wizycie konsultacyjnej, podczas której lekarz dokładnie opisze planowany zabieg pod kątem Państwa oczekiwań.

Pytania dotyczące implantologii

Implanty można wszczepić wyłącznie osobom dorosłym, u których zakończył się wzrost kostny .Rekomendowany minimalny wiek pacjenta implantologicznego , to 21 lat. Do najważniejszych przeciwskazań należą niewyrównana cukrzyca ,aktywna choroba nowotworowa ,czy przebyta radioterapia w obrębie głowy i twarzy. Palenie tytoniu nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu implantacji ,wpływa jednak negatywnie na proces gojenia i co za tym idzie ,zwiększa ryzyko nieprzyjęcia implantu.Natomiast osoby z chorobami przyzębia najpierw powinni podjąć leczenie periodontologiczne.

Przede wszystkim pamiętajmy, że implanty nigdy nie będą tak dobre i trwałe jak własne zęby – to jedynie ich proteza. Niezwykle trudno jest określić trwałość implantów zębowych. Zależy ona przede wszystkim od indywidualnych uwarunkowań anatomicznych , stanu ogólnego zdrowia Pacjenta, a także utrzymania wysokiego poziomu higieny jamy ustnej. Dzięki zastosowaniu się do wytycznych przekazanych przez stomatologa oraz profesjonalną higienistkę okres żywotności implantów zostanie zmaksymalizowany. U większości osób leczonych implantologicznie, wszczepy zachowały bardzo dobry stan przez minimum 10 lat, pozwalając na komfortowe użytkowanie. Sporadycznie zdarzają się sytuacje,że w przypadku długiego użytkowania należy wymienić implanty, jednakże następuje to wiele lat po implantacji.

Odsetek przyjętych implantów, pogrążonych w kości własnej pacjenta wynosi 96%, u osoby ogólnie zdrowej, niepalącej. Pozostałe 4 procent to implanty ,które nie uległy osteointergracji (nie zrosły sie z kością) i niestety trzeba je usunąć. Miejsce po usunięciu implantu pozostawia się do wygojenia, a następnie podejmuje kolejną próbę implantacji , która zazwyczaj kończy się już powodzeniem.

Przed każdy zabiegiem implantologicznym ,konieczna jest konsultacja połączona z wykonaniem badania cbct -tomografii szczęk. Dopiero po dokładnej analizie badania klinicznego i tomografii ,lekarz przedstawia plan leczenia i kosztorys pacjentowi. To, czy konieczne będzie wykonanie przeszczepu kości ocenia lekarz implantolog. W przypadku, gdy w szczęce przez długi czas nie ma zębów, kość ulega stopniowemu zanikowi. Do zaniku kości może przyczynić się również paradontoza.